ZESPÓŁ NA WESELE


zespół na wesele

Planowanie wesela to także wybór odpowiedniej oprawy muzycznej. Musicie zadecydować, czy chcecie aby Wasze wesele uświetnił zespół muzyczny grający muzykę na żywo, czy może chcecie aby zabawą zarządzał profesjonalny DJ na wesele. Niezależnie jednak od tego kogo wybierzecie, musicie pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które należy uzgodnić z zespołem lub dj-em już na pierwszym spotkaniu.


Na początek musicie pamiętać, że muzyka jest jednym z najważniejszych elementów całej imprezy weselnej. To ona zaprasza do tańca przybyłych gości i to ona gra w tle tworząc całokształt. Warto żeby oprawa muzyczna była wręcz idealna, aby mogła porwać do tańca tych którzy się zapierali że nie lubią tańczyć, a także żeby mogła wzruszyć w odpowiednich momentach.


O czym więc pamiętać przy pierwszej rozmowie ze wstępnie wybranym zespołem na wesele lub dj-em? Mimo tego, że obecnie oprawa muzyczna jest wszechstronna i zagra w zasadzie wszystko, to warto zapytać w jakim stylu muzycznym czuje się najlepiej. Dodatkowo istotne jest także to, czy muzyka jest w całości grana na żywo, czy nie. Co do samej różnorodności muzyki to wiele zespołów dysponuje listą utworów które wykonują. Ponadto opcją idealną jest, gdy zespół weselny zaproponuje przyszłej Parze Młodej możliwość wybrania dodatkowych kilku utworów spoza listy, które specjalnie na tę okazję przygotują muzycy. Dobrze jest brać pod uwagę także to, że goście lubią ingerować w to co jest grane i często organizować pod sceną koncert życzeń. Z uwagi na to, warto dopytać zespół na wesele, czy będzie on miał dostęp do wszystkich utworów, to znaczy czy będzie mógł spełnić życzenie gości poprzez np. włączenie wybranego utworu z internetu. Ważne jest także, aby zapytać czy będziecie mieli możliwość przyniesienia muzyki, szczególnie do pierwszego tańca, na przenośnym urządzeniu i czy zespół dysponuje takim sprzętem, który będzie mógł bez problemu je odtworzyć. To ważne szczególnie wtedy, gdy Młoda Para na swój pierwszy taniec wybrała nietypową piosenkę lub gdy na tyle jest przyzwyczajona do wersji oryginalnej, że nie wyobraża sobie, aby zespół zagrał ją w swojej aranżacji.


auto do ślubu

Istotne jest również, aby dowiedzieć się ile osób liczy cały zespół muzyczny na wesele, który wybieracie. To ważne, gdyż należy zapewnić wszystkim miejsca, poczęstunek i napoje. Również pytanie o to jak długie przerwy zespół robi pomiędzy graniem jest bardzo ważny. Wiadomo, że są one uzależnione od tego jak ludzie się bawią oraz od tego w jaki sposób jest ustawione menu weselne, ale mimo wszystko jest to ten element, dzieki któremu możecie porównywać zespoły między sobą i wybrać ten z najkorzystniejszą ofertą. Zapewne interesować Was będzie również to jak długo będzie grać zespół muzyczny podczas wesela. Warto o to dopytać, aby nie okazało się że usługa zakończy się, a zabawa nadal będzie trwać. Z reguły jest tak, że zespoły zastrzegają sobie, że do którejś godziny grają w cenie usługi a każda kolejna godzina jest dodatkowo płatna. Dobrze więc dopytać o takie szczegóły, aby potem się nie rozczarować. Otatnim elementem choć wciąż istotnym jest kaucja za występ i kwota za całą usługę. Zespoły na wesele podobnie jak fotograf ślubny będą od Was wymagać wpłacenia zaliczki, co jest akurat również i dla Was dobrym rozwiązaniem, gdyż macie gwarancję, że wybrany przez Was termin będzie zarezerwowany tylko i wyłącznie dla Was. Pamiętajcie, żeby spisać umowę! To bardzo istotna kwestia, zabezpieczająca Was na wypadek gdyby zespół jednak nie przyjechał na Wasze wesele, wówczas macie pełne prawo do zwrotu zarówno zaliczki jak i do roszczeń o ewentualne odszkodowanie, jeśli okazało się że zostaliście bez zespołu dzień przed ślubem, albo co gorsze w dniu ślubu.


Wybór konkretnego zespołu lub dj-a zależy od Waszego gustu. Nie jest to proste zadanie, ale na początku przypomnijcie sobie, czy wesela na których byliście gośćmi, nie były obsługiwane przez zespół który szczególnie zapadł Wam w pamięć. To może być klucz do dalszych działań w tym temacie, a więc powodzenia!

czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu
czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu rzeszów
czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu dębica
czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu podkarpacie