FOTOGRAF ŚLUBNY


fotograf ślubny

Nie od dziś wiadomo, że fotograf ślubny pełni bardzo istotną rolę w trakcie trwania całej ceremonii jak i wesela. To właśnie dzięki niemu możecie mieć fantastyczną pamiątkę na całe życie w postaci pięknych fotografii. Warto więc, wybierając fotografa na ślub, kierować się przede wszystkim jego portfolio i tym co Wam się podoba. Nie jest to takie proste zważywszy na fakt, iż dobry fotograf ślubny ma często mocno napięty kalendarz i trudno jest trafić w wolny termin. Nie zrażajcie się tym! Na rynku ślubnym mnóstwo jest fotografów, którzy tylko na Was czekają.


Wybór fotografa ślubnego to jedna z pierwszych kwestii, które powinniście zorganizować podczas planowania ślubu. Zostawiając ten etap na ostatnią chwilę może się okazać że będzie trudno z dograniem terminu. W konsekwencji będziecie zmuszeni do wybrania kogoś kogo portfolio niekoniecznie się Wam podoba, a tego przecież nie chcecie. Jeśli więc już ustaliliście chociażby miesiąc Waszego ślubu to już zacznijcie poszukiwanie fotografa, najlepiej równocześnie z poszukiwaniem sali na wesele. Można powiedzieć, że wśród najważniejszych elementów organizacyjnych to właśnie wybór sali na wesele, zespołu muzycznego i właśnie fotografa są najważniejsze. Reszta elementów jak nawet wybór sukni ślubnej można odłożyć na późniejszy termin.


Zapewnie zastanawiacie się czym się kierować przy wyborze fotografa ślubnego. Otóż wszystko, co wybieracie na swój ślub i wesele zależy od Waszego gustu. Nie jest więc inaczej w przypadku fotografa. Jest conajmniej dwa sposoby w jaki sposób wybrać fotografa na wesele. Pierwszy jest stosunkowo prosty - przypominacie sobie wesela swoich znajomych i zastanawiacie, które pod kątem oprawy fotograficznej zapadło Wam najbardziej w pamięć. Później wystarczy już tylko skontaktować się ze znajomymi, aby uzyskać kontakt do fotografa. Drugi sposób jest bardziej pracowchłonny ale tylko na pozór, bo może się to jednak okazać całkiem fajną zabawą. Zważywszy na fakt, iż większość tego typu firm ogłasza się w internecie, udostępniając tam swoje portfolio w postaci zdjęć, możemy znaleźć mnóstwo fotografów, którzy spełnią nasze oczekiwania. Teraz już wszystko zależy od Waszych upodobań. Możecie wyszukać kilka fotografów i ich sesje fotograficzne i porównując je ze sobą wybrać ten, który Wam się najbardziej podoba. Możecie także kierować się po prostu tym czego oczekujecie. Jedni uwielbiają fotografię reportażową, inni wprost przeciwnie. Jednym wystarczą klasyczne pozowane zdjęcia, inni z kolei wolą zdjęcia swobodne, niewymagające sztucznego pozowania. Musicie tylko zdawać sobie sprawę z tego że im bardziej ciekawe portfolio tym fotograf będzie sobie więcej liczył za swoje usługi. Jeśli jednak chcecie, aby wesele było wyjątkowo uwiecznione to warto w takiego fotografa zainwestować, bo jakby nie patrzeć będzie to pamiątka na całe życie nie tylko dla Was, ale i dla Waszych najbliższych.


auto do ślubu

Jeśli już zdecydowaliście się na konkretnego fotografa i właśnie umówiliście się na spostkanie celem podpisania umowy to musicie pamiętać kilka rzeczy. Warto zapytać menagera jak wygląda ich dzień podczas całej ceremonii. W większości przypadków umawiacie się z fotografem, aby przyjechał już pod dom Panny Młodej, albo i wcześniej - do fryzjera lub kosmetyczki. W zależności od tego, czy fotograf którego wybraliście pracuje sam czy w zespole tak też powinniście zaplanować cały dzień. Jeden z nich może bowiem pojechać do Pana Młodego, a drugi może zostać u Pani Młodej relacjonując wszystkie przygotowania. Wszytko zależy od Was i od tego jaki scenariusz przedstawicie. Dobrze jest też uzgodnić scenariusz wydarzeń już podczas samego wesela razem z menagerem sali i przekazać go fotografowi, aby wiedział mniej więcej o której godzinie będzie obiad, pierwszy taniec, tort weselny i oczepiny. Dobry fotograf ślubny uwieczni wszystkie zabawy weselne wraz z oczepinami i wszystkich gości podczas trwania całego wesela, pozostając prawie niewidoczny.


Wybór fotografa na wesele jest tylko z pozoru łatwą sprawą. Dlatego nie zostawiajcie jej na ostatnią chwilę, bo może sie okazać że Wasz upatrzony fotograf nie ma już terminu, a reszta nie spełnia oczekiwań lub po prostu jest za droga. Menagera pytajcie dosłownie o wszystko i pamiętajcie, aby mieć z nim kontakt przez cały czas aż do dnia Waszego ślubu. Płatności ustalcie na samym początku. Zapłaćcie tylko zaliczkę, resztę natomiast po zakończonej usłudze, a w zasadzie po otrymaniu pakietu zdjęć. Zorientujcie się, do której godziny standardowo taki fotograf pełni swoją usługę i czy jest możliwość, aby w trakcie wesela wydłużyć godziny, oczywiście za dodatkową opłatą. Dopytajcie czy potrzebuje dodatkowych warunków technicznych. Wszystkie te kwestie są bardzo ważne więc pamiętajcie aby wypytać o nawet najdziwniejsze Waszym zdaniem kwestie. Pamiętajcie, że lepiej jest mieć wszystko pod kontrolą niż iść na żywioł. Powodzenia!

czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu
czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu rzeszów
czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu dębica
czym do ślubu - wynajem samochodów do ślubu podkarpacie